Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

ПАТ «Лубнигаз» виявив і ліквідував виток газу завдяки новітній системі вимірювання, що запроваджується у Лубенському районі

09.11.2017

1 листопада 2017 року ПАТ «Лубнигаз» закінчив роботи по заміні ділянки сталевого газопроводу високого тиску (10 атмосфер) від ГРС «Піски» до с. Вовчик, що експлуатувався понад 31 рік.

 Фахівці «Лубнигазу» виявили виток газу на даному газопроводі дякуючи новій комплексній системі вимірювання газу. Принцип її роботи полягає у вимірюванні газу по всій трасі проходження газу: від магістрального газопроводу до входу до кожного села і від входу в село до будинку кожного абонента. Ця дозволяє виявляти на якій саме дільниці транспортного ланцюжка втрачається газ і оперативно ліквідувати його витік.

 Разом із заміною 12 метрів трубопроводу була повністю замінена уся запірна арматура (15 задвижок) на цій газорозподільчій системі, яка бере початок від газорозподільної станції «Піски» управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз» і несе газ споживачам сіл Піски, Вовчик, Березоточа, Вовча Долина, Висачки та Суха Солониця. В несприятливих погодних умовах роботи тривали 3 дні.

 ПАТ «Лубнигаз» розпочав пілотний проект по створенню замкненої високоточної системи вимірювання газу на частині своєї газорозподільної системи від ГРС «Піски» до сіл Піски, Вовчик, Березоточа, Вовча Долина, Висачки та Суха Солониця ще 2012 р., проте через брак фінансування він наблизився до завершення тільки нині. Лічильники газу у абонентів сіл Піски, Вовчик, Березоточа, Вовча Долина, Висачки та Суха Солониця безкоштовно замінюються на сучасні – виробництва німецької фірми Itron. Німецькі лічильники обладнані дистанційним зчитуванням показів та передають їх напряму до диспетчерської ПАТ.

 Це дозволяє автоматизувати облік споживання газу абонентами, зменшити витрати часу на звіряння показів та запобігти більшості конфліктних ситуацій між споживачами та газовою службою. Капіталовкладення у створення сучасної системи обліку газу на ГРС «Піски» перевищують 5 млн. грн. Напрацьований досвід буде використано при впровадженні цифрового обліку газу на інших ділянках газопроводів ПАТ «Лубнигаз».

 У 2018 році впровадження цифрової системи обліку газу розпочнеться у м. Лубни.


Інші новини:

Всі новини