Енергозбереження

Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

Енергозбереження

Як можна скоротити споживання газу?

На сьогоднiшнiй день надання послуг в сферi житлово-комунального господарства України залишається доволi енергоємним, так на виробництво одиницi продукцiї в житлово-комунальнiй сферi України в середньому витрачається в 2,5-2,7 рази бiльше енергоресурсiв, нiж в розвинутих країнах. Це пов’язано з тим, що у житлово-комунальному господарствi є чимало проблем, якi накопичувались десятилiттями. Сьогодні з кожним днем з’являються новітні технології у галузі будівництва, систем газопостачання. Забезпечення власного житла такими технологіями допоможе суттєво підвищити енергозбереження та скоротити витрати сімейного бюджету.

Чи економлять газ облікові прилади?

Встановлення лічильників у кожен дім на сьогодні це не примха, а вимога часу. З метою забезпечення 100% обліку природного газу для всіх категорій споживачів був прийнятий Закон України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Цим Законом визначено строки забезпечення 100 % обліку природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких газ використовується: комплексно, у тому числі для опалення, — до 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі —до 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі — до 1 січня 2018 року.

Для виконання Закону ПАТ „Лубнигаз” розроблено графік поетапного встановлення лічильників газу в житловому фонді. На сьогодні лічильники встановлюються безоплатно споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі.

Крім цього, споживачі можуть встановити лічильники за власні кошти. При цьому необхідно зазначити, що встановлення лічильників газу за рахунок коштів споживача може здійснюватися як газорозподільним підприємством, так і будь-якими іншими підприємствами і організаціями, які мають необхідні дозволи на виконання таких робіт. Встановивши лічильник у своєму домі споживач має можливість розумно заощаджувати власні кошти.

Яке газове обладнання економічно вигідне?

Сьогодні вибір газового опалювального устаткування досить широкий. Конкурентноздатне місце на ринку посіли як вітчизняні, так і закордонні виробники. Таких як Baxi, Beretta, Demrad, Immergas, Vaillant, Zoom Boilers, Титан, Атон, Геліос, Житомир. З метою економії все частіше замість старого обладнання в оселях з’являються нові опалювальні прилади.

При виборі енергозберігаючих котлів слід звернути увагу на безпеку, зручність та наскільки відповідає прилад нормам екології. З точки зору грошових витрат більш всього цікавлять два питання: вартість системи в цілому і кількість витрат на щомісячну експлуатацію котлів.

Ще один важливий момент, купувати опалювальні системи краще з орієнтацією на реальні умови. Знати найвищу і найнижчу температури, при яких буде функціонувати дана система. Це теж дозволить оптимально витрачати теплоресурси.

Звичайно, найкращим виходом буде вдатися до послуг фахівця, він допоможе вам забезпечити максимальне поєднання всіх елементів системи опалення та вибір саме того обладнання яке дозволено для використання в даному приміщенні, але і в цьому випадку не завадить самому мати уявлення про види котлів та принципи підбору опалювальної техніки.

Слід визначити як буде подаватися вода у вашу оселю, чи ви придбаєте окремий водонагрівач, чи цю функцію буде виконувати котел? Адже сучасні котли поділяються за типом на одно- та двоконтурні, настінні та підлогові.

Одноконтурні використовують лише для опалення оселі. А двоконтурний ще й для підігріву води.

Популярністю серед населення зараз користуються саме двоконтурні настінні котли. Їх переваги очевидні – вони компактні та слугують не тільки для опалення приміщень, а й для підігріву води для побутових потреб. Тож кожен користувач природного газу може обрати для себе найоптимальніший варіант опалення власного помешкання.

Які радіатори обрати?

Радіаторне опалення сьогодні досить поширене. Воно надійне, безшумне та зручне у використанні. Існує два основних типи схем радіаторного опалення: конвекційні і штучні. Перші використовують різницю температури теплоносія (води), у других циркуляції забезпечує насос. Зрозуміло, що схеми з природною циркуляцією ненадійні, їх можна застосовувати тільки для приміщень малої площі.

Чавунні радіатори опалення відрізняють найбільшим строком експлуатації. завдяки високій корозійній стійкості матеріалу, але разом із тим — найнижчою тепловіддачею в порівнянні із іншими типами радіаторів. Важкі, тому вимагають надійного кріплення. Додам, що зараз можна зустріти чавунні радіатори не тільки радянського виробництва, а й сучасні закордонні зразки, зроблені у ретро-стилі початку минулого століття.

Алюмінієві радіатори мають високу тепловіддачу і низьку вагу, що робить їх зручними у монтажі та використанні, але мінусом являється досить низька корозійна стійкість, особливо у місцях контакту двох різнорідних металів і за наявності в системі опалення блукаючих струмів (якщо хтось із сусідів краде електроенергію).

Стальні радіатори відрізняються гарною тепловіддачею, компактністю, але завдяки конструкційним особливостям мають низький діапазон робочого тиску, бояться гідравлічних ударів, а у відкритих системах теплопостачання (із розширювальним баком) взагалі можуть прослужити кілька років, поки не проржавіють із середини.

Біметалеві радіатори мають специфічну конструкцію, де на стальну трубу вмонтовані алюмінієві розсіювачі. Вони поєднують у собі переваги стальних та алюмінієвих радіаторів. Характеризуються високим діапазоном робочого тиску та гарною тепловіддачею. Єдиним недоліком біметалевих радіаторів є висока ціна.

Обираючи тип радіаторів для опалення слід звернути увагу на об’єм рідини, що циркулює у них. Чим вона менша, тим менше газу буде використано для обігріву приміщення.

Які заходи слід вжити, щоб підвищити енергозбереження у власній оселі?

Домогтися зниження витрат ресурсів також можна якщо проводити деякі заходи:

  • утеплювати приміщення, враховуючи вимоги до сучасних споруд і будинків;
  • правильно змонтувати опалювальну систему, відповідно до інструкції;
  • необхідно правильно підібрати прилади для автоматичного регулювання роботою системи (механічні та електронні).

Зараз ринок будівельник та оздоблювальних матеріалів пропонує споживачеві цілий ряд утеплювальних та ізоляційних матеріалів для приватних та багатоквартирних будинків. Для того, щоб зберегти тепло в оселі слід поміркувати над утепленням підлоги, стелі та фасадів оселі. Вікна із герметичними склопакетами теж значно підвищують енергозбереження. Технологія виготовлення вікон зараз пропонує споживачеві енергозберігаючі склопакети.

Важливо також доручити встановлювати систему опалення у будинку, професійній організації, яка подбає про якість та надійність теплопостачання.

Також не забувайте, що жителі багатоповерхових будинків, окрім господарювання у власному помешканні, можуть посприяти, щоб у під’їздах були прийняті деякі енергозберігаючі заходи. Наприклад встановлення подвійних дверей, заміна вікон і т.д.