Встановлення котлів та лічильників

Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

Встановлення котлів та лічильників

                        

Які документи слід надати для планового встановлення лічильника?

Відповідно до ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» абоненти повинні надати представникам ПАТ «Лубнигаз»:

- паспорт;

- ідентифікаційний код.

 Ці дані потрібні для укладання договору на зберігання приладу обліку, оскільки при цьому він залишається власністю підприємства. Також в абонента перевіряються документи на право власності житла і абонентська книжка.

Які безкоштовні послуги надає ПАТ «Лубнигаз» при плановому встановленні лічильника?

При встановленні газових лічильників згідно із ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» для споживачів є безкоштовними: матеріали до приладу обліку, сам лічильник та роботи із його встановлення і перепідключення існуючих газових приладів. Якщо ж встановлення лічильника згідно із законодавством супроводжується додатковими витратами абонент самостійно сплачує за додаткові матеріали. А також за перенесення газових приладів.

Чому встановлюють газовий лічильник у кожну оселю?

 

        З метою забезпечення 100% обліку природного газу для всіх категорій споживачів та відходу від застосування норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників був прийнятий Закон України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”. Цим Законом визначено строки забезпечення 100 % обліку природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких газ використовується: комплексно, у тому числі для опалення, — до 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі —до 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі — до 1 січня 2018 року.

        Для виконання Закону ПАТ „Лубнигаз” розроблено графік поетапного встановлення лічильників газу в житловому фонді. На сьогодні лічильники встановлюються безоплатно споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі. 

        У разі бажання населення встановити лічильники газу в інший термін, ніж це передбачено затвердженими графіками, встановлення лічильника газу може проводитись за рахунок коштів споживача. Але при цьому необхідно зазначити, що встановлення лічильників газу за рахунок коштів споживача може здійснюватися тільки газорозподільним підприємством.

Чи може абонент відмовитися від встановлення облікового приладу?

Згідно з ст. 5 Закону "Про забезпечення комерційного обліку газу" у разі відмови населення від встановлення суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, лічильників газу, розподіл природного газу припиняється населенню, що проживає у квартирах та приватних будинках, у строки, передбачені цим документом.

Крім цього, не чекаючи черги споживачі можуть встановити лічильники за власні кошти. При цьому необхідно зазначити, що встановлення лічильників газу за рахунок коштів споживача може здійснюватися тільки тими підприємствами і організаціями, які мають необхідні дозволи на виконання таких робіт. Також в Законі зазначено, що введення в експлуатацію новозбудованих та/або реконструйованих багатоквартирних жилих будинків і об'єктів виробничого та невиробничого призначення (промисловість, бюджетна сфера, сфера соціально-побутового і культурного призначення тощо)  здійснюється лише за наявності лічильників газу.

Хто несе відповідальність за вже встановленні газові прилади?

Суттєвою відмінністю безоплатних приладів обліку є те, що вони є власністю газопостачального підприємства, а не абонента. Втім відповідальність за збереження та повне відшкодування збитків при його навмисному пошкодженні буде цілком покладатися на споживача.

Витяг із Правил безпеки систем газопостачання України:

 1.4.3. Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об’єктів, указаних у п. 1.1.2 цих Правил, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників.

1.4.4. Відповідальність за справний стан і безпечне користування газовими приладами і апаратами, що встановлені в житлових будинках державного фонду, покладається на квартиронаймачів, а в квартирах і житлових будинках, що належать громадянам на правах особистої власності, – на їх власників.

Експлуатаційні спеціалізовані підприємства газового господарства (СПГГ) несуть відповідальність за якісне виконання робіт із технічного обслуговування і ремонту газового обладнання та газопроводів, а також своєчасне виконання заявок на усунення несправностей у системах газопостачання.

Чи зобов'язані підприємці встановити обліковий прилад?

Фізичні та юридичні особи підприємці, які використовують газ у своїй діяльності мають встановити прилади обліку газу. Закон передбачає, що лічильники встановлюватимуться за кошти споживачів. Адже програма безкоштовного встановлення газових лічильників на таких осіб не розповсюджується.

Відмова фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб буде слугувати підставою для розірвання, у судовому порядку, договору на поставку та розподіл газу.