Ремонт та повірка лічильника

Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

Ремонт та повірка лічильника

Повірка лічильника

 

    Періодична планова повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт ( у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж ) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

    Повірка газового лічильника проводиться безкоштовно, за рахунок газового господарства. Для забезпечення роботи по повірці побутових лічильників на базі підприємства працює метрологічний центр, який забезпечує повірку газових лічильників на всій території обслуговування підприємства.

     За встановленим графіком працівники ПАТ «Лубнигаз» самостійно демонтують прилад та перевіряють його у спеціалізованій лабораторії. Розрахунки зі споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

    Газові лічильники мембранного типу перевіряються раз на 8 років, ротаційного – раз на 5 років.

    У разі справності лічильника газу після проведення його повірки або ремонту газорозподільне підприємство зобов’язане встановити його  протягом двох місяців з моменту зняття.

Ремонт лічильника

 

    Якщо ви помітили збої у роботі газового лічильника, слід негайно звернутися до метрологічного центру ПАТ «Лубнигаз». Після прийняття заявки монтажна група виконає демонтаж вузла обліку. Пломба лічильника має бути неушкоджена. Не допускається також втручання абонента у механізм роботи лічильника.

    Якщо у метрологічному центрі виявлять несправність, наявне стороннє втручання у лічильний механізм, власник лічильника зобов’язаний сплатити всі витрати з демонтажу-монтажу, повірки та ремонту лічильника.

    У разі коли лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано у встановленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту , розрахунки зі споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний )попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний ), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому – відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»