Питання щодо газифікації

Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

Питання щодо газифікації

Які документи необхідні для газифікації будинку?

 

Газифікація житлового будинку процес складний і довготривалий.  До нього слід поставитися досить серйозно. Газ на сьогодні найзручніший та найдоступніший вид палива. Довірити газифікацію власного житла слід професійним фахівцям. Адже, газ – це не лише благо, а й джерело небезпеки, яке не терпить недбалості.

Для приєднання об’єкта будівництва або існуючого об’єкта (земельної ділянки) до газорозподільної системи  їх власник (замовник приєднання) має звернутися до АТ "Лубнигаз" із заявою про приєднання.

Одночасно із заявою про приєднання замовник надає виключний перелік таких документів:

1) заповнений опитувальний лист за формою, затвердженою Оператором ГРМ, у якому зазначаються технічні параметри об’єкта замовника, що має приєднатися до газорозподільної системи;

2) копії документів, якими визначено право власності чи користування замовника на об’єкт (приміщення), та/або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (з графічним планом земельної ділянки). Якщо в документах на земельну ділянку відсутній графічний план земельної ділянки (відсутній кадастровий план), замовник має надати ситуаційний план (схему) щодо місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;

3) копії документів замовника:

які посвідчують фізичну особу або її представника (для фізичних осіб);

які посвідчують статус юридичної особи чи фізичної особи - підприємця та її представника (для юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців);

про взяття на облік або реєстрацію у Державній фіскальній службі відповідно до вимог Податкового кодексу України;

4) копію належним чином оформленої довіреності на представника замовника, уповноваженого представляти інтереси замовника під час процедури приєднання (за потреби).

У документах щодо оформленої земельної ділянки мають бути враховані вимоги норм чинного законодавства щодо правового режиму земель охоронних зон об’єктів газорозподільних мереж.

 

Розмір плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2017 рік у Полтавській області?

 Згідно Постанови НКРЕКП України від 10.11.2016 року №1980 "Про встановлення граничного рівня плати за приєднання, що є стандартним, до газорозподільних систем на 2017 рік", затверджено наступні граничні рівні плати за стандартне приєднання до газорозподільних систем на 2017 рік для Полтавської області, на території якої АТ "Лубнигаз" здійснює діяльність з родподілу природного газу.

грн. без ПДВ

№ п/п Місцевість/Тип газопроводу Типорозмір лічильника газу
G1,6; G2,5; G4 G6 G10
1. Міська місцевість / підземний, наземний 8910 11110 13610
2. Сільська місцевість / підземний, наземний 9890 12090 14590

Адміністрація АТ "Лубнигаз".

Що таке технічні умови та як їх отримати?

 

Технічні умови приєднання – документ, що визначає комплекс умов і вимог до інженерного забезпечення приєднання об’єкта (земельної ділянки) замовника до газорозподільної системи і містить вихідні дані для проектування газових мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання, що створюються для потреб об’єкта замовника

Як обрати проектну організацію?

 Одержавши ТУ, наступним кроком буде виготовлення проекту газопостачання. До цього питання потрібно підійти з усією серйозністю, оскільки, довіряючи цю справу досвідченим професіоналам, ви застережете себе від затримок у часі і зможете уникнути зайвої паперової тяганини.

Одним із найважливіших напрямів діяльності АТ "Лубнигаз" є проектування внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж та систем. Проектна група поєднує в собі досвід десятиліть плідної та цілеспрямованої праці спеціалістів в галузі газопостачання та газифікації.

Яку роботу виконує проектна група?

 

Представник проектувальника виїжджає на об'єкт і виконує необхідні заміри. Із ним необхідно погодити місце розташування газових приладів (лічильників, регуляторів тиску), марку газового опалювального обладнання. Потужність газового обладнання, що необхідна для стабільної та ефективної роботи визначається в процесі проектування. Виконавши ці дії, стане можливим скласти приблизний кошторис усіх робіт відповідно до проектної документації. Якщо ж проект виконаний сторонньою організацією, то він має бути погоджений з фахівцями АТ «Лубнигаз».

Коли необхідні документи підписані та улагоджені всі питання з газовою службою і проектною організацією, ви направляєтеся в монтажну організацію, що згодом і виконає всі необхідні будівельно-монтажні роботи.

Хто проводить інструктаж із правил безпеки користування газом?

 

У відповідності до п.5.2. Правил безпеки систем газопостачання затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 р.№285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015р за№674/27119 при заселенні газифікованих будинків-новобудов і при газифікації після капітального ремонту існуючого житлового фонду газорозподільне підприємство проводить інструктаж із безпечної експлуатації газового обладнання власників (балансоутримувачів та/або орендарів (наймачів)) квартир у технічних кабінетах на діючому газовому обладнанні або безпосередньо в квартирах перед пуском газу. Інструктаж власників (балансоутримувачів та/або орендарів (наймачів)) будинків у селищах міського типу та сільських поселеннях проводить газорозподільне підприємство перед пуском газу.

Хто виконує пуско-налагоджувальні роботи?

 

Підключення та пуск газу

У відповідності до пп.4.8, 4.9, 4.10, 4.11 Правил безпеки систем газопостачання затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 р.№285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015р за№674/27119 Підключення житлових, громадських будинків, підприємств комунального та побутового обслуговування населення до системи газопостачання здійснює газорозподільне підприємство, що має відповідний дозвіл центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Підключення новозбудованих об’єктів системи газопостачання підприємств до діючих розподільних газопроводів населених пунктів здійснюється за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) відповідно до вимог чинного законодавства України та укладеного договору про постачання газу на прийнятий в експлуатацію об’єкт. Пуск газу здійснюється одночасно з підключенням до діючих новозбудованих газопроводів, ГРП, ШГРП, газопроводів-вводів житлових і громадських будинків, промислових і сільськогосподарських підприємств, котелень, підприємств комунального та побутового обслуговування населення, а також газових мереж всередині будівель. Подавання газу у внутрішні газопроводи і до газових приладів новозбудованих житлових будинків (або після їх капітального ремонту) здійснюється газорозподільним підприємством за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) відповідно до вимог чинного законодавства України та укладеного договору про постачання газу на прийнятий в експлуатацію об’єкт.

Які головні аспекти пуско-налагоджувальних робіт?

 

Заміна газового обладнання

У відповідності до п.5.5 Правил безпеки систем газопостачання затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 р.№285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015р за№674/27119 заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Заміна обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформленням виконавчо-технічної документації. Відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)). Пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації. Документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.