Димові та вентиляційні канали

Щоб внести показники потрібно виконати Вхід в особистий кабінет на сайті Gasolina

Далі >>

Кол-центр
Далі >>

Димові та вентиляційні канали

Чому важлива перевірка димовідвідних конструкцій?

Однією із причин отруєння споживачів чадним газом є технічний стан вентиляційних каналів та димовідвідних труб. Найчастіше нещасні випадки трапляються через потрапляння відходів горіння у жилі приміщення. Чадний газ – дуже небезпечний. Щоб уникнути таких ситуацій АТ «Лубнигаз» рекомендує проводити перевірку вентиляційних каналів спеціалізованими організаціями.

Як часто потрібно проводити перевірку вентиляційних каналів?

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:  

- димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно – не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону.

 - димові канали від газових проточних водонагрівачів для гарячого водопостачання – не рідше 1 разу на 6 місяців.

 Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими.

Правила безпеки передбачають огляд оголовків димоходів у зимовий період не рідше 1 разу на місяць. Власники житлових і громадських будинків повинні проводити і вживати заходів щодо запобігання їх обмерзанню і закупорці.

Хто має право проводити перевірку вентиляційних каналів?

Відповідно до «Правил з безпеки користування побутовими газовими приладами» та «Правил безпеки систем газопостачання України» обстеження вентиляційних каналів проводиться тільки спеціалізованою організацією. У Лубнах ліцензованою організацією є ПП фірма «Крон» (вул. Ціолковського, 8. тел. (066)-114-48-95). Згідно з Правилами безпеки у будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, до пуску газу власник будинку повинен укласти договір з СПГГ на технічне обслуговування домової системи газопостачання, у якому вказується також обов’язок власника повторно перевіряти і прочищати димові і вентиляційні канали – власними силами після одержання інструктажу і пам’ятки в спеціалізованій організації або за домовленістю з організацією, яка експлуатує канали. У приватизованих багатоквартирних житлових будинках вказані роботи повинні виконуватися тільки спеціалізованою організацією.

Що мають зробити спеціалісти при перевірці димоходів?

Під час перевірки димових та вентиляційних каналів виконуються такі види робіт:

- відповідність їх будови і застосованих матеріалів вимогам СНиП 2.04.08-87 з урахуванням вимог правил для димових каналів, встановлених чинним законодавством України;

- прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність нормальної тяги);

- герметичність і відокремленість;

- наявність і справність протипожежних переділок від горючих конструкцій;

- справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

- відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин – на зовнішніх.

Який документ має засвідчити перевірку димовідвідних шляхів?

За результатами обстеження вентиляційних каналів буде оформленний акт. У випадку виявлення несправних і непридатних до подальшої експлуатації вентиляційних каналів, представник організації, який виконує перевірку, зобов’язаний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами та негайно надати газопостачальній організації АТ «Лубнигаз» акт перевірки для відключення газових приладів від системи газопостачання. Газове господарство, у свою чергу, зобов’язане терміново перекрити доступ газу до всіх газових приладів, крім плит для приготування їжі, при умові наявності кватирки на кухні.